BUNDESLIGA: Hoffenheim remizirao protiv Bayerna

epa05618801 Goalscorer Kerem Demirbay (r) of Hoffenheim cheers with Nadiem Amiri after his 1:0 goal during the match between FC Bavaria Munich and 1899 Hoffenheim on the tenth match day of the Bundesliga at Allianz Arena in Munich, Germany, 5 November 2016.

(ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)  EPA/Andreas Gebert

Kramarićev Hoffenheim iznenadio je Bayern u 10. kolu Bundeslige odigravši u subotu u Muenchenu 1-1, te je još uvijek bez poraza ove sezone.

Hoffenheim je poveo golom Kerema Demirbayja u 16. minuti, a Bayern je izjednačio na 1-1 nakon autogola Stevena Zubera u 34. minuti.

Napadač hrvatske reprezentacije Andrej Kramarić igrao je do 71. minute, a uspio je tek jednom zaprijetiti golu Bayerna, ali je njegov udarac u 23.minuti obranio Manuel Neuer.

Nakon četiri utakmice bez pobjede, Borussia Dortmund je u gostima dobila Hamburger sa 5-2, a četverostruki strijelac za Borussiju bio je Pierre-Emerick Aubameyang. Alen Halilović nije bio u sastavu HSV-a.

Darmstadt je u gostima izgubio od Bayer Leverkusena sa 2-3, a oba gola za goste postigli su hrvatski igrači. Tako je 23-godišnji hrvatski napadač Antonio Čolak, koji je odigrao drugo poluvrijeme, bio strijelac u 47. minuti, i to mu je treći gol ove sezone. Mario Vrančić iz Slavonskog Broda odigrao je posljednjih 15 minuta, a u strijelce se upisao u 85. minuti.

Za Bayer Leverkusen zabili su Hakan Calhanoglu (32), Julian Brandt (56) i Charles Aranguiz (69), a Tin Jedvaj, koji je u prošlom kolu postigao pobjednički gol protiv Wolsburga, danas je ostao na klupi za pričuve Leverkusena.

Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u sastavu Wolfsburga, koji je u gostima dobio Freiburg sa 3-0, uz dva gola Maria Gomeza.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, večeras dočekuje Koeln.