BUNDESLIGA Borussia s igračem manje ‘iščupala’ bod kod Hoffenheima koji je i dalje neporažen

EPA/Uwe Anspach

Nogometaši Hoffenheima u sinoćnjoj su utakmici 15. kola Bundeslige odigrali 2:2 s Borussijom Dortmund i ostali, uz Real Madrid, jedina neporažena momčad u Ligama petice. Naaze se na trećem mjestu sa 6 bodova manje od vodećih Bayerna i RB Leipziga (kojin imaju i utakmicu manje). Borussia je na petom mjestu s 26 bodova.

Borussia je bila u velikim problemima od 41. minute, kada je pri rezultatu 2:1 za Hoffenheim isključen Marco Reus. Hoffenheim je poveo već u trećoj minuti preko Utha, izjednačio je Götze u 11., a novo vodstvo Hoffenheimu donosi Wagner u 20. minuti. Unatoč igraču manje, Aubameyang je donio izjednačenje Borussiji u 48. minuti, a rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić za Hoffenheim je u igru ušao u 58. minuti umjesto strijelca Utha. Kramarić je dva puta pucao prema vratima Borussije, a jedan udarac išao je u okvir gola. Imao je i jedno ključno dodavanje.