BUNDESLIGA Borussia remizirala, Bayer pobijedio

EPA/BERND THISSEN

Nogometaši dortmundske Borussije propustili su u nedjelju dodatno pritisnuti lidere Bundeslige Bayern, odigravši sa Schalkeom 2:2. Borussija sada za Bayernom zaostake sedam bodova, a do kraja jet pet kola.

Kagawa je doveo Borussiju u vodstvo u 49. minuti, a samo dvije minute kasnije izjednačio je Sane. Novo vodstvo Borussiji nosi Ginter u 56. minuti, a poravnao je Jan Klaas Huntelar u 66. sa bijele točke.

Dortmundsku momčad sljedećeg tjedna čeka uzvratna utakmica četvrtfinala Europa lige protiv Liverpoola. Prva utakmica završila je 1:1.

Bayer je u gostima svladao Köln sa 2:0. Oba su pogotka pala u prvom poluvremenu. Brandt je Bayer doveo u vodstvo u 39. minuti, a konačni rezultat postavlja Chicharito u 44. minuti. U šestoj minuti sudačke nadoknade obje momčadi ostaju sa desetoricom – crvene su kartone dobili Bittencourt za Köln i Wendell za Bayer. Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za Bayer.