BUNDESLIGA Bayern slavio u derbiju protiv Leipziga i vratio se na vrh ljestvice

epa06289563 Bayern's goalkeeper Sven Ulreich celebrates with his team afte saved the last penalty during the German DFB Cup second round soccer match between RB Leipzig and FC Bayern Munich in Leipzig, Germany, 25 October 2017.  EPA/CLEMENS BILAN ATTENTION: The DFB prohibits the utilization and publication of sequential pictures on the internet and other online media during the match (including half-time).

U posljednjoj subotnjoj utakmici desetog kola njemačke Bundeslige nogometaši münchenskog Bayerna slavili su kod kuće protib RB Leipziga sa 2:0.

James Rodríguez doveo je Bavarce u vodstvo u 19. minuti, a konačni rezultat postavio je Robert Lewandowski u 38. minuti. Poljski je napadač igru morao napustiti u 45. minuti zbog ozljede, a zamijenio ga je Arturo Vidal.

Dodajmo i da je Leipzig od 13. minute igrao s igračem manje – izravni crveni karton dobio je Willi Orban.

Bayern je ovom pobjedom ponovno preuzeo vrh tablice od dortmundske Brussije, koja je danas izgubila od Hannovera. Leipzig je treći.