BUNDESLIGA Bayern se vratio pobjedama, porazi Wolfsburga i Bayera

EPA/ PETER KNEFFEL

Nogometaši münchenskog Bayerna vratili su se u subotu pobjedama u Bindesligi, nakon što im je stopostotni učinak prošlo kolo pokvario Eintracht. Nogometaši Bayerna u 12. su kolu na Allianz Areni slavili nad Stuttgartom sa 4:0.

Svi su pogoci pali u prvom poluremenu, a strijelci su bili Robben u 11., Douglas Costa u 17., Robert Lewandowski u 37. te Thomas Müller u 40. minuti susreta. Dodajmo i kako je Müller upisao dvije asistencije. Posjed je bio ‘debelo’ na strani domaćina – 74%, a uputili su čak 33 udarca na gol Stuttgarta, od čega je 14 išlo u okvir gola. Stuttgartov vratar Tyton upisao je deset obrana.

Hoffenheim i Eintracht odigrali su ‘nulu’, baš kao i Borussia Mönchengladbach i Ingolstadt. Četiri minute prije kraja susreta Xhaka je zaradio drugi žuti karton kod Borussije. Bayer iz Leverkusena poražen je kod kuće od Kölna sa 2:1. Köln je u vodstvo doveo Maroh u 17. minuti, izjednačuje Chicharito u 33. minuti. Bayer ostaje s igračem manje u 53. minuti, kada Papadopulos dobiva crveni karton. Gosti su iskoristili igrača više te su u 72. minuti došli do sva tri boda drugim pogotkom Maroha.

Mainz je sa 2:0 slavio kod kuće protiv Wolfsburga. Julian Draxler već u 13. minuti dobiva crveni karton, a ‘Vukove’ je načeo De Blasis u 31. minuti. KOnačan rezultat postavlja Malli u 75. minuti.

Od 18:30 sati danas se još sastaju Darmstadt i HSV.