BUNDESLIGA Bayern i Borussia Dortmund bez golova

EPA/BERND THISSEN

U derbiju 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je Borussia Dortmund na svom stadionu protiv Bayerna odigrala 0-0, pa “Bavarci” i dalje imaju pet bodova prednosti na vrhu ljestvice.

U prvom dijelu po dvije prilike sa obje strane. U 11. minuti Pierre-Emerick Aubameyang svoju “turbo brzinu” umalo je pretvorio u vodstvo, ali njegov udarac sa 10 metara iskosa brani Manuel Neuer.  U 26. minuti Aubameyang je odlično ubacio u kazneni prostor gostiju, ali loše primanje Marca Reusa omogućilo je Kimmichu da otkloni opasnost.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Bayern je imao u 27. minuti, kada je u polukontri Douglas Costa sam izašao pred vratara Borussije, koji ga je pročitao i sačuvao svoju mrežu.

Na startu drugog poluvremena, u 50. minuti, odlična prilika za Borussiju. Aubameyang se je našao oči u oči sa Neuerom, koji uspijeva obraniti, no odbijenu loptu prihvaća Mkhitaryan, ali loše puca.

U 66. minuti veznjak Bayerna Vidal iz neposredne blizine pogađa gredu, ali posljednju priliku na utakmici opet je imala Borussia. Aubameyang je ubacio na drugu stativu, ali Adrián Ramos  puca glavom pored gola.

Hoffenheim je teško poražen od Stuttgarta sa 1-5, a jedini pogodak za goste postigao je hrvatski napadač Andrej Kramarić u 73. minuti.

U prošlom kolu Kramarić je asistirao za pobjednički gol Hoffenheima protiv Augsburga, a i protiv Stuttgarta je bio raspoložen, iako nije bio u početnoj postavi. U igru je ušao u 35. minuti, a osim pogotka, valja zabilježiti i dva pokušaja iz 63. i 67. minute, koja su zamalo promašila cilj.

Što se toče borbe za Ligu prvaka Schalke je preskočio Borussiju Moenchengladbach, te je zasjeo na četvrto mjesto svladavši u gostima Koeln sa 3-1 pogocima Huntelaara (2-pen), Maxa Meyera (23) i Franca Di Santa (76).

Shalke je dobroj formi, upisao je dva remija i dve pobjede, a na ruku mu je išao i poraz Borussije Moenchengladbach od Wolfsburga 1-2.

Augsburg je vodio 3-0 zahvaljujući hat-tricku Koreanca Koo Ja-Cheola (5, 44, 57) , no u posljednjih pola sata Bayer Leverkusen se je uspio vratiti, a Hakan Calhanoglu je u trećoj minuti sudačke nadoknade iz penala pogodio za remi 3-3. Tin Jedvaj je za Leverkusen igrao do 74. minute, a rezervni vratar Dario Krešić po običaju je bio na klupi za pričuve.

Werder je u Bremenu upisao važnu pobjedu u borbi za opstanak svladavši posljednjeplasirani Hannover sa 4-1, dok je Eintracht iz Frankfurta sve bliži zoni ispadanja nakon što je već sedam kola bez pobjede. U subotu je kod kuće jedva izvukao remi protiv Ingolstadta, bilo je 1-1.