BUNDELIGA Preokret Leipziga za privremeno vodstvo na tablici

EPA/JAN WOITAS

Nogometaši RB Leipziga u petak su ponovno privremeno preuzeli vrh Bundeslige svladavši na gostovanju Bayer sa 3:2.

Bayer je došao u vodstvo već u prvom minuti preko Krampla, a izjednačuje Baumgartlinger autogolom u 4. minuti. Bayer u novo vodstvo dolazi u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena preko Brandta.

Mogao je Bayer i povećati svoju prednosti, ali Hakan Calhanoglu nije realizirao udarac sa bijele točke u 54. minuti. Zato gosti do kraja utakmice postižu još dva gola i uzimaju sva tri boda. Izjednačio je Forsberg u 67., a konačnih 3:2 postavio Orban u 81. minuti utakmice.

Leipzig je prvi sa 27 bodova, tri više od Bayerna koji ima utakmicu manje. Bayer je na 8. mjestu sa 16 bodova.