BRZ OPROŠTAJ Ćorića iz kineskog Chngduua ispratio Argentinac Pella

epa05870961 Borna Coric of Croatia in action against Dominic Thiem of Austria during their second round match at the Miami Open tennis tournament on Key Biscayne, Miami, Florida, USA, 25 March 2017  EPA/RHONA WISE

U susretu prvoga kola ATP turnira u kineskom Chengduu hrvatski tenisač Borna Ćorić izgubio je od Argentinca Guida Pelle 4:6, 6:7 (2).

Ćoriću je to drugi turnir u nizu na kojem je ispao u prvom kolu nakon što je u St. Peterburgu poražen od Nijemca Jana-Lennarda Struffa.

Bio je to njihov prvi međusobni susret, a 27-godišnji Argentinac je stigao do pobjede za sat i 40 minuta igre.

Ćorić je na otvaranju prvog seta imao tri break lopte, no nije uspio oduzeti servis suparniku. U sljedećem gemu i Pella je imao break loptu, no Ćorić se izvukao. Argentinac je do nove prilike za obrat stigao u šestom gemu, no Ćorić je još jednom spasio gem. Nažalost, Pella treću priliku nije propustio i pri vodstvu 5:4 oduzeo je Ćoriću gem, a time i set.

U drugom setu oba tenisača su sigurno držala svoj servis i set je razriješen u trinaestoj igri. Ćorić je na startu napravio ‘mini break’, ali i potom izgubio pet poena u nizu što se pokazalo nedostižno. Na kraju je Argentinac dobio trinaestu igru rezultatom 6:2.