BRANITELJ NASLOVA Marin Čilić do trećeg kola US Opena bez izgubljenog seta

Najbolji hrvatski tenisal Marin Čilić pobijedio je u drugom kolu US Opena Rusa Evgenyja Donkoyja sa 6:, 6:3 i 7:5 nakon sat i 54 minute na Arthur Ashe stadionu.

Deveti nositelj i prošlogodišnji pobjednik US Opena nakon susreta je bio zadovoljan svojom igrom, te rekao kako je težio napadačkom i agresivnom tenisu.

“Nisam se želio upustiti u duge izmjene s njim. Zadovoljan sam servisom i svojom igrom od početka do kraja meča. U trećem setu malo mi je pala koncentracija pa sam izgubio servis, ali brzo sam to ispravio”, rekao je nakon pobjede prošlogodišnji pobjednik.

Čilić je imao 19 as servisa i četiri dvostruke pogreške. Ubacio je 53% prvog servisa, sa 76% dobivenih poena nakon prvog servisa.

Od osam break prilika, Marin je Rusu pet puta oduzimao servis, dok je on servis izgubio samo jednom u trećem setu.

Čilić u trećem setu čeka boljeg iz suseza Kazahstanca Mikhaila Kukushkina i Bugara Grigora Dimitrova.