BOTINČANI POKORILI BEOGRAD Ukić, Musa i Nichols nosili Cedevitu do pobjede kod Partizana

U 11. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila Partizan NIS s 92:82. Zagrepčani su u Beogradu šutirali 15/31 za tricu, no obje momčadi u napadu su bile raspoložene i utakmica je gostujućim šutevima izvana odlučena tek u posljednjim minutama.

Poslije ubačaja Novice Veličkovića na 6:34 min. do kraja trener Cedevite Jure Zdovc kod rezultata 71:71 pozvao je timeout, a Zagrepčani su potom preko Damira Markote i Filipa Krušlina povezali dvije važne trice za 77:71.

Važna je bila i ona Willa Cherryja s osam metara za 82:76 prednost Cedevite na 2:17. min do kraja, a nakon što je Mihajlo Andrić na drugoj strani promašio tricu za Partizan, Roko Ukić je na 1:38 min. do kraja pogodio još jednu tricu za Cedevitu i goste odveo na 85:76, od čega se domaćini više nisu oporavili.

Nakon sjajne partije u pobjedi protiv Darussafake, Ukić je i večeras odigrao fenomenalno. Uz šut za dva 5/6, šut za tri 4/6 i šut s linije slobodnih bacanja 1/1 zabio je 23 poena i pritom skupio dva skoka i šest asistencija, a dvocifreni su uz njega kod Cedevite bili još Džanan Musa (16 poena i 4 skoka), Demetris Nichols (12 poena i 6 skokova) te Will Cherry (10 poena, 3 skoka i 3 asistencije).

Na strani Partizana istaknuli su se Nigel Williams-Goss s 25 poena, tri skoka i tri asistencije te Patrick Miller s 15 poena i šest asistencija.

U prvom poluvremenu obje momčadi imale su natprosječan šut. Cedevita je šutirala 9/16 za dva, a 8/16 za tri, dok je Partizan šutirao 13/19 za dva i 4/8 za tri. Poslije prve četvrtine rezultat je bio 24:23 za goste, a poluvrijeme je polaganjem u kontri na 44:44 zaključio Nichols.

On je s 10 poena ujedno bio prvi strijelac Cedevite u prvoj polovici utakmice. Ukić je do velikog odmora upisao devet poena i četiri asistencije, a na suprotnoj strani po devet poena ubacili su Miller i Williams-Goss.

Treća četvrtina bila je slična kao prve dvije. Nitko se nije značajno odvojio, ali su Ukić i Musa na kraju spomenute dionice napravili mini-seriju 4-0 za vodstvo Cedevite 67:62.

JURE ZDOVC, TRENER CEDEVITE: “VRIJEDNA POBJEDA, ALI TO JE SVE. MI SMO IGRALI LOŠE. NA NEKI NAČIN SAM OČEKIVAO TAKVU UTAKMICU JER SMO SE EMOTIVNO ISPRAZNILI PROTIV DARUSSAFAKE, TAKO DA SMO POBIJEDILI S PAR TEŠKIH ŠUTEVA, ŠTO JE VELIKI RIZIK JER SE IGRA SA SREĆOM. OBRANA JE BILA KATASTROFALNA. NO, S DRUGE STRANE, PARTIZAN JE UVIJEK TEŠKO DOBITI U BEOGRADU. REKAO SAM, KAD IGRAŠ PROTIV PARTIZANA, NEMA VEZE TKO IGRA NA SUPROTNOJ STRANI, TI NE ZNAŠ ŠTO ĆE BITI, RESPEKTIRAŠ I TU DVORANU I EKIPU I NAVIJAČE I UVIJEK SAM VESEO KAD SE DOBIJE U BEOGRADU.”

Roko Ukić, kapetan Cedevite: “Na kraju je ispalo uvjerljivo. Mislim da je možda bila i teža utakmica nego što zadnji rezultat sugerira, no mislim da smo možda i zaslužili te neke teške šuteve koje smo na kraju zabili jer smo stvarno igrali kao ekipa. Oni su također igrali jednu dobru utakmicu. U jednu ruku, bila je to jedna klasična ligaška utakmica, a u drugu ruku i velika pobjeda. Svaki put kad dođeš ovdje igrati nije lako zabilježiti pobjedu. Nažalost, to je samo jedna pobjeda u nizu. Za tri dana čeka nas novi izazov i sljedeće kolo ponovno se vraćamo u Beograd. Stvarno je težak raspored iza nas. Zasad smo ovaj 12. mjesec, koji je možda čak krucijalan za neke stvari, odlično otvorili. No, tek je deseti. Imamo još 20 dana i puno utakmica i moramo nastaviti u ovom ritmu.”

Kapetan Ukić i Cedevita u zadnje vrijeme u završnicama igraju vrlo dobro: “Mislim da nam je to nedostajalo na početku. Bili smo nova ekipa, a ja sam bio van ritma. Izgubili smo na početku one četiri utakmice, svaku na jednu loptu, i nismo najbolje završavali utakmice. Kasnije nam se to jedino ponovilo još u Podgorici. Sve druge utakmice u kojima smo imali ovakvih završnica, a utakmica je u međuvremenu bilo jako puno, smo prelomili na našu stranu i mislim da je to dobra stvar. Moj neki zadatak i uloga najiskusnijeg igrača je da donesem prave odluke u pravo vrijeme i ja ću to pokušavat svaki put napraviti.”