Bolt, Serena Williams i Barcelona najbolji u izboru AIPS-a

EPA

Najbrži čovjek na svijetu Jamajčanin Usain Bolt, američka tenisačica Serena Williams i nogometni klub Barcelona proglašeni su najboljima u 2015. godini u izboru Međunarodnog udruženja sportskih novinara (AIPS).

Bolt je u konkurenciji sportaša pobijedio sa 804 glasa, drugi je bio srpski tenisač Novak Đoković sa 774 glasa, dok je treće mjesto dobio argentinski nogometni majstor i član Barcelone Lionel Messi sa 380 glasova.

U ženskoj konkurenciji četvrtu godinu uzastopce pobijedila je američka tenisačica Serena Williams sa 664 glasa. Druga je bila etiopska atletičarka i svjetska rekorderka na 1,500 metara Genzebe Dibaba sa 362 glasa, a treća je svjetska prvakinja i europska atletska rekorderka na 200 metara Nizozemka Dafne Schippers sa 283 glasa.

Za najbolju momčad izabran je nogometni klub Barcelona (848), ispred svjetskih prvaka u ragbiju Novozelanđana (506), a treće mjesto su osvojili prvaci NBA lige Golden State Warriorsi (298).

Svjetsko atletsko prvenstvo u Pekingu je sa 366 glasova izabrano za najbolje medijski organizirano veliko natjecanje u protekloj godini. Na drugom mjestu je svjetsko prvenstvo nogometašica u Kanadi sa 305 glasova, a na trećem mejstu su Europske igre u Bakuu sa 298 glasova.

Glasovali su sportski novinari iz 91 zemlje svijeta među kojima i hrvatski sportski novinari.