Bogdanović i Šarić solidni, tučnjava u LA

epa07108542 Los Angeles Lakers forward LeBron James (C) is defended by Houston Rockets forward PJ Tucker (R) and teammate James Harden (L) during the NBA basketball game between the Los Angeles Lakers and the Houston Rockets at the Staples Center in Los Angeles, California, USA, 20 October 2018.  EPA/MIKE NELSON  SHUTTERSTOCK OUT

Košarkaši Indiane svladali su kod kuće Brooklyn sa 132-112 u čemu je Bojan Bogdanović sudjelovao sa 15 koševa, gađajući trice 3/3, dok je Dario Šarić u tijesnoj domaćoj pobjedi Philadelphije nad Orlandom sa 116-115 ubacio 13 poena uz devet skokova, pet asistencija te po jednu blokadu i osvojenu loptu.

New York je u Madison Square Gardenu poražen od gostujućeg Bostona sa 103-101, a Mario Hezonja je u igri proveo devet minuta te ubacio dva koša i imao jedan skok.

Phoenix je poražen u Denveru sa 119-91. Dragan Bender je dobio tri minute te za to vrijeme promašio jedan šut za tricu i ugrabio jedan skok.

U debiju LeBrona Jamesa pred domaćim navijačima u Staples Centeru Ivica Zubac nije igrao, a Lakersi su poraženi od Houstona sa 124-115. Osim 36 koševa najkorisnijeg igrača iz prošle sezone Jamesa Hardena, utakmicu je obilježila i tučnjava četiri minute prije završetka, koju je započeo domaći košarkaš Brandon Ingram odgurivanjem Hardena, a eskalirala je razmjenom udaraca Rajona Ronda i Chrisa Paula. Ingram, Rondo i Paul su nakon toga isključeni.

LeBron James je u domaćem debitantskom nastupu za Lakerse ubacio 24 koša, uz šut 9/22, te imao pet asistencija, pet skokova, dvije osvojene lopte i jednu blokadu.