BOBAN ZABIO NAKON 17 SEKUNDI UTAKMICE Nakon početnog šoka, Dinamo ‘potopio’ Zagreb

Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Dinama u petak su u prvoj utakmici 13. kola Prve HNL svladali posljednjeplasirani Zagreb s 2:1 pred gotovo praznim tribinama.

Zagrebaši su ove sezone bez pobjede, ali u ovu su utakmicu krenuli žustro. Već u 17. sekudi Gabrijel Boban zatresao je mrežu Eduarda, ali njihovo je vodstvo bilo kratkotrajno. Do kraja poluvremena Junior Fernandes sa dva gola potpuno je preokrenuo rezultat, da bi u nastavku susreta Hodžić i Hentiquez samo potvrdili dominaciju ‘Modrih’, koji ove sezone još nisu doživjeli poraz.

Problem za Zorana Mamića mogla bi biti i nova ozljeda Ive Pinta, koji je u prvoj utakmici nakon ozljede, sam u 37. minuti susreta zatražio izmjenu. Dinamo je danas odigrao odličnu utakmicu i napravio dobru uvertiru za treće kolo Lige prvaka – za četiri dana na Maksimir dolazi grčki Olympiakos.

• Gabrijel Boban svojim je pogotkom postao četvrti najbrži strijelac HNL-a; brži su od njega samo bili Edin Šaranović (Kamen Ingrad – Inter, 10 sekundi), Mato Jajalo (Slaven Belupo – Zagreb, 12 sekundi), te Jean Kouassi (Lokomotiva – Hajduk, 15 sekundi).

U subotu će snage u sklopu 13. kola MAXtv Prve lige odmjeriti Istra 1961 i Osijek (15:00) te Lokomotiva i Rijeka (19:00), dok će u nedjelju kolo zaključiti Slaven Belupo i Hajduk (15:00) te Split i Inter Zaprešić (19:00).