Tottenham – West Ham 2:3 u četvrtom kolu Liga kupa, nakon što su Spursi do 55. minute vodili 2:0.

Spursi su poveli na samom startu, u 6. minuti, tako što su iskoristili tko zna koje loše postavljanje obrane West Hama u zadnjih godinu dana. Bilićeva zadnja linija bila je previsoko, gotovo na polovici terena, a Tottenham to koristi jednako kao što je u nedjelju profitirao na istoj naivnosti Lovrena i kompanije.
Son je probio rizično pozicioniranu obranu, nakon čega je imao potpuno otvoren put prema golu. Imao je dovoljno vremena pričekati suigrača koji je trkom tražio loptu. Sissoko ju je primio i lako prizemno poentirao.
U 20. minuti Tottenham je zamalo poduplao vodstvo. Trippier je centrirao s lijeve strane, a Alli pucao glavom. Ali, West Hamov golman Adrian sjajnom obranom spašava još jedan zgoditak suparnika.
Ipak, Spursi su 37. minuti postigli novi gol. Opet na “predasistenciju” suparnika, koji nezainteresirano stoje po najmanje metar udaljeni od igrača Tottenhama. Son je bez problema dodao Alliju, koji korak van kaznenog prostora puca, a lopta na putu prema golu pogađa u glavu Ricea i završava u mreži.
West Ham u 55. minuti smanjuje na 2:1 iz ničega. Lopta je nakon kornera odbijena do Fernandesa na rubu kaznenog prostora. Njegov snažan šut vratar Vorm odbija, ali samo do usamljenog Andrea Ayewa, koji lako zabija za Hammerse.
Ganski ofenzivac pet minuta kasnije zabija za veliki povratak West Hama. Carroll je glavom poslao loptu prema naprijed za Lanzinija, koji lijepo vanjskom šalje loptu pred gol, gdje Ayew uklizava i zakucava pod prečku.
U 70. minuti West Ham izvodi potpuni, senzacionalni preokret. Lanzini je opet asistent, ovaj put iz kornera, a Ogbonna glavom poentira za vodstvo Hammersa 3:2. Podsjećamo, prije samo 15 minuta gubili su 0:2!
Engleski Liga kup je “najnepotrebnije natjecanje” u vrhunskom nogometu. Najbolje momčadi u pravilu ga igraju s rezervnim momčadima i juniorima.
Tako je Tottenhamov trener Pochettino za večerašnji meč izveo sastav sa sedam promjena u odnosu na onaj koji je prije tri dana na istom mjestu pobijedio Liverpool 4:1. Nema Llorisa, Vertonghena, Sancheza, Auriera, Winksa, Eriksena, dok najbolji strijelac Kane nije niti na klupi.
Bilić je za prvu od dvije utakmice kojima spašava posao izveo još radikalniji makeover i na Wembley došao sa čak devet promjena naprema sastavu koji se osramotio i u petak kod kuće izgubio 0:3 od Brightona u Premier League. Kouyate i Lanzini su jedini ostali u momčadi.