BILIĆEV DRUGI PORAZ Engleska: Sudac “masakrirao” West Ham

epa05121377 West Ham manager Slaven Bilić (L) and Manchester City manager Manuel Pellegrini (R) give instructions to their players during the English Premier League game between West Ham United and Manchester City at the Boleyn ground in London, Britain, 23 January 2016.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

West Ham United, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, i nakon dva odigrana kola u novoj sezoni engleskog nogometnog prvenstva nema niti jedan bod nakon što je u susretu 2. kola izgubio na gostovanju kod Southamptona sa 2-3 primivši pogodak iz dvojbenog kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Bilić i njegovi igrači nakon poraza u Southamptonu s pravom mogu bili ljuti na suca Leea Masona koji ih je praktički “masakrirao” u subotu. Naime, nakon što su domaći poveli sa 1-0 golom Gabbiadinija (11), Mason je u 33. minuti isključio Arnautovića. Austrijski napadač išao je s visoko podignutom rukom prema stoperu Southamptona, došlo je do laganog kontakta njegova lakta i vrata suparničkog igrača, no dojam je kako je sudac donio prestrogu odluku.

Ubrzo potom Southampton je poveo sa 2-0 iz 11-erca kojega je iskoristio Tadić (38-11m). Ipak, “čekićari” su i s igračem manje uspjeli poravnati zahvaljujući odličnim reakcijama svog napadača Chicharita Hernandeza (45, 74). I kada se činilo da će West Ham put Londona s bodom, na scenu je ponovno stupio Mason koji je dosudio nepostojeći 11-erac za Southampton u sudačkoj nadoknadi iz kojega je Austin (90+3-11m) osigurao pobjedu domaćem sastavu. “Sveci” nakon dva kola imaju četiri boda.

Liverpool je na svom Anfieldu nakon neuvjerljive igre s minimalnih 1-0 svladao Crystal palace pogotkom Manea (73), a hrvatski stoper Dejan Lovren u igru je ušao u sudačkoj nadoknadi vremena. Liverpool sada ima četiri boda, dok je Crystal Palace i dalje bez bodova.

Manchester United je ranije u subotu s uvjerljivih 4-0 slavio kod Swanseaja postigavši čak tri pogotka u posljednjih deset minuta dvoboja. Vodeći gol za momčad Josea Mourinha postigao je Bailly u 45. minuti uguravši loptu u mrežu, nakon što je poslije ubačaja iz kuta Paul Pogba udarcem glavom pogodio gredu, a lopta se odbila na gol-crtu. Sve do 80. minute gosti su držali minimalno vodstvo, a tada je obrana Swanseaja triput probušena u samo pet minuta. Prvo je Romelu Lukaku svladao domaćeg vratara Fabianskog nakon asistencije Mkhitaryana. Isti je igrač bio dodavač i u 83. minuti, kad je za 3-0 pogodio Pogba. Konačnih 4-0 postavio je Martial u 85. minuti nakon Pogbinog dodavanja.