BEZ MESSIJA, HIGUAINA I AGUERA: Argentinci jedva do boda u Venezueli

epa05527953 Tomas Rincon (front) of Venezuela vies for the ball against Lucas Biglia (back) during the FIFA World Cup 2018 qualification match between Argentina and Venezuela at the Metropolitan Stadium in Merida, Venezuela, 06 September 2016.  EPA/MIGUEL GUTIERREZ

Bez Lionela Messija i još dvojice sjajnih napadača Gonzala Higuaina i Sergija Aguera, reprezentacija Argentine jedva je izvukla bod odigravši 2-2 na gostovanju kod Venezuele, posljednjeplasirane reprezentacije južnoameričkih kvalifikacija za nogometno SP 2018.

Veznjak španjolske Malage Juanpi prekrasnim je pogotkom s ruba kaznenog prostora u 35. minuti donio vodstvo Venezueli, a 53. minuti prednost domaćih udvostručio je napadač Torina Joseph Martinez. Lucas Pratto je uspio u 58. minuti smanjiti zaostatak Argentine, a konačnih 2-2 postavio je branič Manchester Cityja Nicolas Otamendi u 83. minuti.

Venezueli je ovo tek drugi bod u osam odigranih kola, dok je Argentini ovo bio treći remi. Argentina je na trećem mjestu s 15 bodova, koliko ima i drugoplasirani Brazil. ‘Carioce’ su u Manausu s 2-1 svladali Kolumbiju, Brazilce je u vodstvo doveo Miranda u 2. minuti nakon Neymarovog ubačaja iz kuta. U 36. minuti je Marquinos u pokušaju obrambene intervencije, nakon slobodnog udarca Kolumbijaca, glavom svladao svog vratara Alissona. Ipak, u 74. minuti su Kolumbijci ostavili previše prostora Neymaru koji je na 11 metara iskosa s lijeve strane desnom nogom pogodio suprotan kut za pobjedu domaće reprezentacije.

Nakon osam kola na vrhu ljestvice je Urugvaj koji je u Montevideu svladao Paragvaj s uvjerljivih 4-0. Domaći su već na poluvremenu vodili 3-0, pogocima Cavanija (18), Cristiana Rodrigueza (42) i Luisa Suareza (45+1) koji je bio precizan izvođač kaznenog udarca.

Nakon osam od 18 kola Bolivija (7 bodova), Peru (7) i Venezuela (2) su daleko od prva četiri mjesta koja vode u Rusiju ili petog koje vodi u dodatne kvalifikacije protiv najbolje reprezentacije iz Oceanije, a ostalih sedam južnoameričkih momčadi je unutar razmaka od pet bodova. Urugvaj (16), Brazil (15), Argentina (15) i Kolumbija (13) zasad drže prve četiri pozicije, Ekvador (13) je peti, a minimalan je zaostatak Paragvaja (12) i Čilea (11).

Sljedeća dva kola na rasporedu su 3. i 10. listopada.