BEZ FINALA Japanac pobjedio Čilića

Japanski tenisač Kei Nishikori je u subotnjem polufinalu ATP turnira serije 500 u Washingtonu pobijedio Marina Čilića s 3-6, 6-1, 6-4 i spriječio ga da se domogne prvog finala u 2015. godini.

Break iz drugog gema bio je dovoljan najboljem hrvatskom tenisaču za osvajanje prvog seta u kojem je Čilić imao samo jedan krizni gem na servisu, kad je pri vodstvu 3-1 morao spašavati dvije break-lopte.

• U oba navrata su Nishikorijevi udarci završavali nekoliko centimetara izvan granica igrališta.

Osim tog gema, Marin je u preostalih pet na početnom udarcu  izgubio svega dva poena te za 35 minuta stigao na jedan set od plasmana u finale.

Računajući i prošlogodišnji finale US Opena, bio je to četvrti uzastopni set u dvobojima s Japancem koji je Čilić osvojio sa 6-3. No, serija je stala u drugom setu. Nishikori je s rezultatski uvjerljivih 6-1 osvojio drugu dionicu dvoboja, ali i Čilić je imao svoje prilike. Kod 0-2 je propustio jednu break-loptu, a pri rezultatu 0-4 još tri. Japanski tenisač je nakon trećeg gema zatražio liječničku pomoć zbog problema s lijevim kvadricepsom, ali u njegovom tenisu se nije osjetilo da ima bilo kakvih fizičkih problema.
Po prvi put u turniru Čilić je put do pobjede morao tražiti u trećem setu. I nije ga dobro počeo. Nishikori je još jednim breakom stvorio prednost već u prvom gemu. Japanac je do osmog gema bez poteškoća držao prednost, a onda je uz dvije dvostruke pogreške asistirao Čiliću za break kojim je hrvatski tenisač izjednačio na 4-4. No, već u sljedećem gemu Marin je po četvrti put u meču izgubio servis i pružio priliku Nishikoriju da se domogne finala koju Japanac nije propustio.
Do šeste pobjede u devet dvoboja s Čilićem Nishikori je stigao zahvaljujući bolje iskorištenim prilikama, a u ključnim trenucima dvoboja imao je i više preciznosti. Japanac će u nedjelju pokušati osvojiti deseti trofej u karijeri, a za naslov će se boriti protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se sastaju dvojica domaćih tenisača, John Isner i Steve Johnson.