ATP RIM Čilić poražen u polufinalu

epa06745131 Croatia's Marin Cilic in action against France's Benoit Paire during their men's singles third round match of the Italian Open tennis tournament at the Foro Italico in Rome, Italy, 17 May 2018.  EPA/CLAUDIO ONORATI

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u polufinalu ATP turnira u Rimu od Nijemca Alexandera Zvereva s 6-7 (13), 5-7.

Čilić je izgubio i peti put zaredom od trećega igrača svijeta Zvereva, iako je imao svoje šanse u oba izgubljena seta.

U prvom setu nije bilo oduzimanja servisa, no servisi su se itekako gubili u maratonskom “tie-breaku”, kojeg je dobio Zverev s 15-13. Čilić je u 13. igri propustio čak pet set-lopti, a 21-godišnji Nijemac je svoju četvrtu iskoristio.

Nakon dobivenog seta Zverev je tražio medicinsku pomoć zbog bolova u ramenu, a Čilić je na početku drugog seta konačno napravio “break” odmah u prvom gemu. No, dobra igra Čilića, a loša Zvereva nije potrajala jer je Nijemac uspio poravnati na 4-4, a potom iskoristio krizu Marinova servisa kod 5-6, te nakon dva sata i dvije minute igre dobio meč.

Čiliću je ovo bilo četvrto polufinale iz turnira masters serije, a Zvereva u finalu čeka Rafael Nadal, koji je ranije u klasiku izbacio Novala Đokovića.