ATP QUITO Karlović propustio meč-loptu za četvrtfinale

Pariz, 28.05.2017. - Na Roland Garrosu u drugom kolu, Ivo Karlović poražen je od Horacio Zeballosa (ARG) 6:7, 6:7, 3:6.
Na fotografiji Ivo Karlović.
Foto HINA/ HTS/ es

Hrvatski 38-godišnji tenisač Ivo Karlović nije uspio izboriti mjesto u četvrtfinalu ATP turnira u ekvadorskom glavnom gradu Quitu, gdje ga je u 2. kolu svladao 20 godina mlađi Corentin Moutet sa 7-5, 6-7 (3), 7-6 (6) nakon dva sata i 30 minuta borbe, pri čemu je Francuz u odlučujućem ‘tie-breaku’ spasio jednu meč-loptu.

Karlović u ovom dvoboju nije uspio slomiti servis ljevorukog 18-godišnjaka pa je Moutetu za osvajanje prvog seta dovoljan bio ‘break’ u 11. gemu, a potvrdio ga je u sljedećem spasivši Karlovićevu prvu ‘break’ loptu.

Naš veteran ih je imao još tri, koje su ujedno bile i set-lopte u završnici druge dionice. Ono što je propustio u 12. gemu drugog seta nadoknadio je u ‘tie-breaku’, koji je otišao na njegovu stranu.

U trećem setu nije bilo prilika za ‘break’ pa je odluka pala u 13. gemu. Karlović je kod 6-5 prvi došao do meč-lopte. Nije iskoristio drugi servis suparnika, a nakon promjene strana Moutet je osvojio još dva poena i stigao do pobjede koja ga je odvela do prvog četvrtfinala u debiju u glavnom ždrijebu na ATP turnirima. Za nastup u Ekvadoru 152. tenisač svijeta dobio je pozivnicu za glavni turnir.

Karlović je dvoboj završio sa  27 asova, 89 % osvojenih poena na prvom servisu i 67 % nakon drugog servisa, osvojio je ukupno i četiri poena više nego njegov suparnik, ali nije onaj jedan, presudni, kad je trebao realizirati meč-loptu.

Našem je tenisaču ovo bio drugi nastup na ovom turniru, a prošle je godine također poražen u 2. kolu od kasnijeg pobjednika Victora Estrelle Burgosa u tri ‘tie-breaka’ i propuštene tri meč-lopte. U četvrtak je svoj nastup u 2. kolu završio i 37-godišnji Dominikanac, pobjednik sva tri prva izdanja ovog turnira. Njegov niz od 16 uzastopnih pobjeda zaustavio je Austrijanac Gerald Melzer koji ga je svladao sa 4-6, 6-1, 6-4.