ATP PARIZ Jacku Socku prvi Masters naslov i plasman na ATP Finale

epa06310266 Jack Sock of USA celebrates with his trophy after winning the singles final match against Filip Krajinovic of Serbia at the Rolex Paris Masters tennis tournament in Paris, France, 05 November 2017.  EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Američki tenisač Jack Sock (ATP – 22.) svladao je u nedjeljnom finalu Srbina Filipa Krajinovića (ATP – 77.) sa 5-7, 6-4, 6-1 te u pariškom Bercyju osvojio svoj prvi Masters 1000 naslov u karijeri koji mu je donio i plasman na završni turnir osmorice najboljih igrača u 2017. godini, londonski ATP Finale.

Sock je za četvrti naslov u karijeri, a treći u ovoj sezoni, osvojio ček na 853.430 eura, a 1000 osvojenih bodova gurnulo ga je do devetog mjesta na pojedinačnoj ATP ljestvici. Tako se ovaj 25-godišnji Amerikanac prvi put našao među desetoricom najboljih na svijetu i od Sama Querreyja preuzeo poziciju najboljeg tenisača svoje države.

Unatoč porazu u svom prvom ATP finalu, 25-godišnji Srbin Filip Krajinović je bodovima osvojenim u Parizu osigurao plasman na 33. mjesto pojedinačne ATP ljestvice, što mu je najbolji plasman u karijeri. Do finala je dospio iz kvalifikacija, a iz Pariza odlazi bogatiji za 418.450 eura.

Jack Sok je pariškim trijumfom s ATP Finala izbacio Španjolca Pabla Careno-Bustu, a pridružio se sedmorice otprije poznatih sudionika londonskog turnira: Rafaelu Nadalu, Rogeru Federeru, Alexanderu Zverevu, Dominicu Thiemu, Marin Čiliću, Grigoru Dimitrovu i Davidu Goffinu.

ATP Finale u londonskoj O2 Areni na rasporedu je od 12. do 19. studenoga.