ATP NEXT GEN FINALS Ćorić odustao od borbe za 3. mjesto

epa05870979 Borna Coric of Croatia in action against Dominic Thiem of Austria during their second round match at the Miami Open tennis tournament on Key Biscayne, Miami, Florida, USA, 25 March 2017  EPA/RHONA WISE

Hrvatski tenisač Borna Ćorić morao je odustati od borbe za treće mjesto protiv Rusa Daniila Medvjedeva na prvom izdanju turnira osmorice najboljih tenisača do 22 godine, Next Gen ATP Finala u Milanu, gdje će se od 21 sat za naslov pobjednika boriti Korejac Hyeon Chung i Rus Andrej Rubljov.

Borna Ćorić je do polufinala stigao s maksimalne tri pobjede u svojoj skupini, ali ga je u polufinalu nadigrao Rubljov u tri seta. Iako u priopćenju o Ćorićevom odustajanju od borbe za treće mjesto nije naveden razlog, pretpostavlja se da je uzrok ozljeda lijevog butnog mišića oko kojeg je imao povez tijekom turnira.

Na turniru u Milanu tenisači su se borili samo za novčane nagrade, a naš je tenisač osvojio 190.000 dolara. Za svaku od tri pobjede u skupini zaradio je po 30.000 dolara, 50.000 dolara je osvojio za sudjelovanje te još 50.000 za osvojeno četvrto mjesto.

Uspije li svladati u finalu Andreja Rubljova i postati prvim pobjednikom Next Gen Finala, 21-godišnji Korejac Hyeon Chung osvojit će maksimalnih 390.000 dolara, jer je do finala stigao bez poraza. Pobjeda u finalu vrijedi 225.000 dolara, a uspije li osvojiti naslov bez poraza tenisaču pripada i bonus od 25.000 dolara.