ATP Newport: Karlović u četvrtfinalu

epa04834079 Ivo Karlovic of Croatia returns to Andy Murray of Britain in their fourth round match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 06 July 2015.  EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Newportu, drugi je nositelj u susretu 2. kola svladao Tunižanina Maleka Jazirija sa 6-4, 7-6 (4) nakon sat i 20 minuta igre.

• Karloviću je za pobjedu u prvom međusobnom dvoboju protiv Jazirija bio dovoljan jedan “break” kojega je ostvario u devetoj igri prvog seta, dok je drugi set osvojio u “tie-breaku”.

Za razliku od prvog meča u Newportu protiv Ukrajinca Ilje Marčenka u kojemu je imao samo 53 posto ubačenog prvog servisa, te za njega neobično malo aseva, samo 11 u tri seta, Karlović je protiv Jazirija imao 69 posto ubačenog prvog servisa što je rezultiralo sa 29 neobranjivih servisa.

Ipak, Jaziri je u šestom gemu prvog seta imao tri vezane “break-lopte”, no Karlović se izvukao iz te situacije osvojivši pet poena zaredom. Bile su to ujedno i jedine tri “break-lopte” Tunižanina u čitavom dvoboju. Karlović je, pak, nakon “breaka” kojega je ostvario krajem prvog seta imao prilike za oduzimanje servisa suparniku i u drugom setu, jednu kod vodstva od 2-1, a dvije kod 3-2. Nije ih iskoristio, ali je sve popravio u “tie-breaku” u kojem je osvojio prva tri poena i tu prednost više nije ispuštao.

U četvrtfinalu će Karlović, koji je prošle godine igrao u finalu Newporta, igrati protiv pobjednika iz susreta između Amerikanca Sama Querreya i Nijemca Dustina Browna.