ATP MOSKVA Čilić nakon dva sata borbe s Istominom prošao u četvrtfinale

EPA/KIYOSHI OTA

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić slavio je u drugom kolu ATP turnira u Moskvi protiv Uzbekistanca Denisa Istomina, 53. tenisača svijeta, sa 7:6(3), 3:6 i 6:3 nakon više od dva sata igre, čime se plasirao u četvrtfinale turnira.

Marin je u dva sata i dvije minute ispucao devet as servisa, dok ih je Istomin imao četiri. Oba su tenisača imala po jednu dvostruku servis grešku. Čilić, 14. tenisač svijeta, uspio je ubaciti samo 52% prvog servisa, a Uzbekistanac je imao 69%. Obojica tenisača iskoristila su po tri break lopte od šest prilika za oduzimanje protivnikovog servisa.

Koncentracija u prvom setu opala je Uzbekistancu tek u tie-breaku, kojeg je Marin dobio sa 7:3. U drugom je setu Istomin Čiliću dva puta oduzimao servis i došao do poravnanja u setovima. Marin je u posljednji set ušao potpuno smireno te je došao do 5:2 i servisao za meč, ali Istomin je tada vratio jedan servis i izdržao samo do sljedećeg gema, kada mu je Čilić oduzeo servis i osigurao četvrtfinale turnira kojeg je prošle godine i osvojio.

U četvrtfinalu će Marin igrati protiv pobjednika susreta između Kuznetsova i Kukushkina.