ATP MONTREAL Karlović pobijedio Janowicza, u drugom kolu ga čeka Raonić

Hrvatski tenisač Ivo Karlović pobijdio je u prvom kolu ATP turnira u Montrealu Poljaka Jerzyja Janowicza sa 6:4, 7:6 (6) nakon sat i 20 minuta igre i stigao do drugog kola u kojem ga čeka Kanađanina Miloš Raonić.

Ovo je bio prvi međusobni ogled Karlovića i Poljaka. Za osvajanje prvog seta hrvatskom je tenisaču bio dovoljan jedan break kod rezultata 3:3, a Karlović je osvojio gem nakon dvostruke servis pogreške Janowicza. Bila je to četvrta break prilika Karlovića u prvom setu.

U drugom se setu Poljak dobro držao sve do tie-breaka, u kojem je izgubio četiri poena na svom servisu, od kojih su dva bila dvostruke pogreške. Nakon što je Karlović došao do 6:2 u tie-breaku, nije uspio iskoristiti ni jednu od četiri vezane meč lopte, te je Poljak izjednačio na 6:6. Ali, tada ponovno radi dvostruku pogrešku, a Karlović je tu petu meč loptu iskoristio.