ATP Miami: Čilić u osmini finala

epa06480529 Marin Cilic of Croatia reacts during his men's singles final match against Roger Federer of Switzerland at the Australian Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Australia, 28 January 2018.  EPA/LUKAS COCH AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala velikog ATP turnira u Miamiju, on je u dvoboju 3. kola nadigrao Kanađanina Vaseka Pospišila sa 7-5, 7-6 (4) za sat i 54 minute igre.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Čilića i Pospišila i treća pobjeda našeg igrača.

Čilić je i u svom drugom susretu u Miamiju stigao do pobjede iako je imao lošu realizaciju “break-lopti”, protiv Pospišila realizirao je samo jednu od 10 prilika za oduzimanje servisa suparniku, no i to mu je bilo dovoljno za pobjedu.

Nakon što je svaki igrač propustio po dvije “break-lopte” u otvaranju susreta, Čilić u drugom, a Pospišil u trećem gemu, do novih uzbuđenja trebalo je čekati 12. igru prvog seta. Tada je Čilić izvrsnim reternom stigao do set-lopte koju je realizirao suverenim udarcima s osnovne linije kojima je u potpunosti “razoružao” Pospišila za osvajanje prvog seta.

Na početku drugog seta Čilić je bio suočen s trećom i posljednjom “break-loptom” Pospišila, a iz te situacije se izvukao odličnim servisom. Zatim je uslijedio festival Čilićevih propuštenih prilika, nije iskoristio niti jednu od šest “break-lopti” u drugom setu i to u tri različita gema. Kod 1-0 Pospišil je jedinu Čilićevu priliku spasio pogodivši liniju, kod 3-2 je spasio još dvije Čilićeve prilike odličnom vlastitom igrom, no kod 6-5 je Čilić stigao do tri vezane meč-lopte. Na dvije je imao i priliku završiti susret, ali Kanađanin je “preživio” i izborio odlučujuću igru.

Ipak, u “tie-breaku” Čilić je bio dominantan, nije izgubio niti jedan poen na svom servisu, dok je vrlo rano ostvario “mini-break”, a susret je okončao realiziravši ukupno petu meč-loptu nakon velikog promašaja Pospišila.

U osmini finala Čilić će igrati protiv boljeg iz susreta između Amerikanca Johna Isnera i Rusa Mihaila Južnija.