ATP MIAMI: Borna Ćorić prošao u 2. kolo

epa05823864 Borna Coric of Croatia in action against Marin Cilic of Croatia during their men's singles match at the Mexican Open Tennis tournament in Acapulco, Mexico, 01 March 2017.  EPA/JOSE MENDEZ

Hrvatski tenisač Borna Ćorić prošao je u 2. kolo velikog ATP turnira u Miamiju pobijedivši Španjolca Marcela Granollersa s 7-6 (6), 4-6, 6-3.

Ćorić je ostvario tešku pobjedu protiv Granollersa, 41. igrača svijeta koji je 21 poziciju bolji od Zagrepčanina na ATP listi. Borna je dobio izjednačeni prvi set u tie-breaku, a u drugome setu je Španjolac u sedmom gemu napravio “break” koji mu je donio izjednačenje. U trećem setu je Granollers poveo s 2-0, a tada je Ćorić proveo desetak minuta na medicinskom tretmanu, što mu se isplatilo jer je potom nanizao pet gemova zaredom te dobio ovaj tijesni meč.

Borni je to treća pobjeda u isto toliko međusobnih dvoboja, a Španjolca je pobijedio u Umagu preklani i Chennaiju lani.

Ćorića u 2. kolu očekuje šesti nositelj Austrijanac Dominic Thiem. Bit će to njihov prvi međusobni sraz.