ATP MASTERS: Drugi poraz Čilića

epa05634249 Croatia's Marin Cilic returns the ball to Stan Wawrinka of Switzerland during their singles group stage match at the ATP World Tour Finals tennis tournament at the O2 Arena in London, Britain, 16 November 2016.  EPA/HAYOUNG JEON

U susretu 2. kola John McEnroe skupine završnog ATP Mastersa u Londonu hrvatski tenisač Marin Čilić je izgubio od Švicarca Stana Wawrinke 6-7 (3), 6-7 (3) upisavši i drugi poraz u skupini.

Čilić je nakon drugog poraza u dva seta ostao bez izgleda za plasman u polufinale.

Najbolji hrvatski tenisač odlično je ušao u meč. Sigurnom igrom držao je svoj servis i vrebao priliku za ‘break’. Priliku je dočekao u desetoj igri kada je pri vodstvu 5-4 imao set loptu i to na drugi Wawrinkin servis. Nažalost, nije ju iskoristio. Set je potom otišao u trinaestu igru u kojoj je Švicarac bio bolji. Wawrinka je prvi stigao do ‘mini breaka’ i vodstva 3-1. Nakon toga je nastavio u istom ritmu i kod 6-2 došao do četiri set lopte. Čilić je spasio prvu, ali Wawrinka koristi već drugu set-loptu.

Čilić je novu priliku za ‘break’ dočekao na otvaranju drugog seta i ovoga puta je iskoristio za vodstvo 1-0, a nakon što je obranio svoj servis imao je i 2-0. Švicarac se vratio u četvrtoj igri vrativši izgubljeni servis sa 2-2. Već u idućem gemu Čilić je imao dvije lopte za novi obrat, ali se Wawrinka izvukao i poveo 3-2. Do kraja seta i Čilić i Wawrinka su držali svoje servise pa je odluka ponovo pala u ‘tie-breaku’. I ponovo je bio bolji Švicarac.

Bio je to njihov trinaesti međusobni susreti i jedanaesta pobjeda Wawrinke koji je pritom dobio i sedam posljednjih međusobnih dvoboja.

U prvom dvoboju iz Čilićeve skupine, vodeći tenisač svijeta Britanac Andy Murray upisao je i drugu pobjedu porazivši Japanca Keija Nishikorija 6-7 (9), 6-4, 6-4. Murray je u prvom kolu pobijedio Marina Čilića, a večeras i Nishikorija i to nakon tri sata i 12 minute igre što je postao najduži meč u povijesti završnih turnira.

U susretu posljednjeg kola Čilića u petak očekuje ogled protiv Japanca Keia Nishikorija koji nakon dva meča ima pobjedu i poraz. U drugom susretu Andy Murray će odmjeriti snage protiv Wawrinke