ATP Houston – Karlović u polufinalu

epa06452703 Ivo Karlovic of Croatia reacts during his men's singles third round match against Andreas Seppi of Italy at the Australian Open tennis tournament in Melbourne, Victoria, Australia, 19 January 2018.  EPA/JOE CASTRO  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u polufinale ATP turnira u Houstonu nakon što je u četvrtfinalu pobijedio Australca Nicka Kyrgiosa 3-6, 6-2, 6-3.

Bio je to njihov peti međusobni susret i prva pobjeda hrvatskog tenisača. Australac je bio bolji u Cincinnatiju i Miamiju prošle godine, te u Kuala Lumpuru i na Australian Openu 2015. godine.

“Zločesti dečko” svjetskog tenisa, kako često zovu 22-godišnjeg Australca, je sjajno ušao u meč. Uz rani break poveo je 3-0, a potom sigurno obranio svoje servise i za 47 minuta dobio prvi set 6-3. U drugom setu Karlović je zaigrao daleko bolje i primirio je Australca. Karlović je u drugom setu dva puta uzeo servis svom suparniku, kod 3-2 i 5-2, te za 28 minuta dobio drugi set.

U odlučujućem, trećem setu Karlović je ima dvije break lopte u drugom gemu, te još dvije pri vodstvu 3-2, no Kyrgios se oba puta spasio. Treću priliku ‘div sa Šalate’ je dočekao u osmoj igri i ovoga puta nije pogriješio. Odigrao je sjajno i poveo 5-3, a potom na svoj servis bez izgubljenog poena zaključio set, a time i meč.

Karlović će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Tennysa Sandgrena koji je pobijedio Argentinca Guida Pelle 4-6, 7-5, 6-3. Bit će to njihov prvi međusobni susret.