ATP Hamburg: Veliki povratak Nadala

Španjolski tenisač Rafael Nadal svladao je sunarodnjaka Fernanda Verdasca s 3-6, 6-1, 6-1 u 1. kolu ATP turnira u Hamburgu, na kojem je prvi put zaigrao od 2008. godine, kad je osvojio pobjednički trofej.

• Unatoč gubitku prvog seta, Nadal je stigao do svoje 14. pobjede u 16 međusobnih dvoboja s Verdascom.

Preokret je počeo breakom u prvom gemu drugog seta, koji je potrajao čak 12 minuta. Verdasco nakon tog izgubljenog servisa više nije imao priliku vratiti se u meč.

Nadalu je to bio prvi nastup na ATP turnirima nakon poraza u 2. kolu Wimbledona od Nijemca Dustina Browna. Prvog nositelja ATP turnira u Hamburgu u 2. kolu čeka bolji iz dvoboja Austrijanca Haider-Maurera i Čeha Veselog koji je prekinut zbog kiše na početku trećeg seta.
U utorak je svoj put u Hamburgu završio 18-godišnji hrvatski tenisač Borna Ćorić koji je za suparnika u 1. kolu imao 3. nositelja, Španjolca Roberta Bautistu Aguta koji ga je prošlog tjedna zaustavio u četvrtfinalu umaškog ATP turnira. I u Hamburgu je slavio iskusni Španjolac kojemu je po jedan break u svakom setu bio dovoljan za pobjedu 6-3, 6-4.