ATP HALLE Karlović prošao Kuznjecova

EPA/ETIENNE LAURENT

Hrvatski tenisač Ivo Karlović pobijedio je u utorak Rusa Andreja Kuznjecova sa 7-6 (6), 6-3 u prvom kolu ATP turnira serije 500 u njemačkom Halleu.

Ključan korak prema pobjedi 37-godišnji veteran je napravio u ‘tie-breaku’ prvog seta, u kojem je 12-godina mlađi Rus vodio 6-4, a Karlović nanizao četiri poena te osvojio prvu dionicu. U drugom setu je Ivo došao do odlučujućeg ‘breaka’ u šestom gemu, kada je iskoristio svoju četvrtu priliku za oduzimanje servisa. Prve tri (0-40) propustio je u sedmom gemu prvog seta. Kuznjecov je prvi put u karijeri bio suočen s jednim od najboljih servisa u povijesti, a tijekom cijelog meča ostao je bez prilike za ugrožavanje Karlovićeva servisa.

Zagrepčanin je završio meč sa 26 asova, od čega je 17 zabio u prvom setu te do pobjede stigao za 75 minuta. Karlović će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz dvoboja Nijemca Philippa Kohlschreibera i Španjolca Marcela Granollersa.