ATP CINCINNATI Ćorić namučio Wawrinku, Švicarac u osmini finala na Karlovića

Mladi hrvatski tenisač Borna Ćorić nije uspio do senzacije protiv petog tenisača svijeta Stanislasa Wawrinke, koji je bio bolji u drugom kolu ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju. Švicarac je slavio sa 3:6, 7:6 (3) i 6:3 nakon dva sata i 16 minuta igre.

18-godišnji Borna od pobjede je bio udaljen svega jedan gem, ali odlični je Wawrinka potpuno preokrenuo meč i došao do osmine finala turnira gdje ga čeka Ivo Karlović.

Ćorić je u prvom setu iskoristio sve što je Wawrinka davao, napravio je čak 21 pogrešku te je Borna nakon 40 minuta osvojio prvi set. Wawrinka je manje griješio u drugom setu, a Borna je i dalje držao svoj servis. U tie breaku Ćorić je poveo sa 2:1 i – stao. Wawrinka je od sljedeih sedam poena osvojio šest za osvajanje drugog seta.

Jedan break u šestom gemu bio je dovoljan Švicarcu za preokret i pobjedu. Iako je Švicarac danas napravio čak 52 pogreške (Borna je imao 31), ipak je odigrao agresivniji meč i pogodio puno više izravnih poena.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić će u osmini finala istog turnira igrati protiv Francuza Richarda Gasqueta koji je sa 7-6 (5), 6-2 nadigrao Australca Thanasija Kokkinakisa.