Asistencija Srne, Eduardo i Kalinić nastupili

SAN SEBASTIAN, SPAIN - SEPTEMBER 17:  Darijo Srna of FC Shakhtar Donetsk in action during the UEFA Champions League group stage match between Real Sociedad de Futbol and Shakhtar Donetsk held on September 17, 2013 at the Anoeta Stadium in San Sebastian, Spain. (Photo by Dani Pozo/EuroFootball/Getty Images)

Ukrajinski nogometni velikani Dynamo Kijev i Šahtar otvorili su prvenstvo nacionalno pobjedama, dok je Dnjipro remizirao.

Šahtar je u Lavovu, gdje igra domaće utakmice pobijedio Oleksandriju 2-0, a oba gola postigao je Alex Teixeira (23, 80). Kod prvog gola asistirao mu je kapetan hrvatske reprezentacije i Šahtara Darijo Srna. Za Šahtar je nastupio i Eduardo da Silva koji je igrao do 64. minute.

Prvak Dynamo je na gostovanju pobijedio Stal Dnjiprodžerzhinsk 2-1. Domaćin je poveo u 3. minuti autogolom Miguela Velosoa, no Dynamo je okrenuo rezultat golovima Vitalija Bujalskija (44) i Olega Guseva (53-11m). Dynamo je od 61. minute igrao bez isključenog Danila Silve no više nije bilo promjene rezultata. Domagoj Vida nije nastupio za kijevski sastav.

Dnjipro je na gostovanju kod Hoverle Uzhorod odigrao 1-1. Domaćin je poveo golom Vitalija Hemehe (57), a izjednačio je Roman Bezus (79). Nikola Kalinić je za Dnjipro igrao drugo poluvrijeme.