ABA LIGA Cedevita sezonu otvorila pobjedom nad Igokeom

Igor Kralj/PIXSELL

Košarkaši Cedevite 67-56 (16-12, 20-9, 17-23, 14-12) domaćom pobjedom protiv Igokee započeli su novu sezonu u regionalnoj ABA ligi.

U ujednačenoj momčadi Cedevite najefikasniji je bio Luka Babić sa 10 ubačaja, dok je Tomislav Zubčić ubacio sedam uz 11 skokova. Kod gostiju je Aleksandar Ćapin postigao 15 poena.

• Cedevita je već u prvom poluvremenu stvorila prednost od 15 koševa, početkom nastavka je imala i 16 razlike (48-32), ali gosti su se serijom 9-0 primaknuli na 48-41, te se na odmor između treće i četvrte četvrtine otišlo sa samo šest pogodaka prednosti za hrvatskog prvaka (50-44).

Kada se početkom četvrte četvrtine Cedevita odvojila na 58-46 činilo se kako je pitanje pobjendika napokon odlučeno. Ipak, uslijedilo je razdoblje od tri minute tijekom kojih Cedevita nije postigla niti poen što su gosti iskoristili i tricama Ćapina i Pašajica stigli na 58-54. No, tada je zbog ozljede iz igre izašao najbolji igrač gostiju Ćapin, a Cedevita je koševima Bilana (dva) i Mazalina (četiri) pobjegla na 64-54 dvije minute prije kraja i napokon osigurala pobjedu.

U četvrtak je Zadar sa 62-53 svladao Cibonu.

Drugo kolo na programu je već ovoga vikenda, Zadar će u subotu gostovati kod Krke u Novom Mestu (19 sati), dok će u nedjelju Cibona ugostiti Tajfun iz Šentjura (19 sati), a Cedevita će gostovati kod Sutjeske u Nikšiću (21 sat).