ABA: Cibona – Budućnost 87:94

Zagreb, 06.02.2017 - Utakmica 21. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona - Budućnost. Na fotografiji Luka Žorić (L).
foto HINA/ Daniel KASAP / dk

Košarkaši Cibone u susretu su 21. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Budućnosti sa 87-94 (25-30, 24-19, 9-29, 29-16).

Kobnom se po Cibonu pokazala treća četvrtina u kojoj su gosti napravili 20 koševa prednosti nakon što se na odmor otišlo s rezultatom 49-49. U toj dionici Budućnost je pogodila gotovo sve šutove za tricu koje je pokušala, dok je Cibona u potpunosti zakazala u napadačkoj igri.

Ipak, u posljednjih 10 minuta Cibona je krenula serijom 12-2 kojim je smanjila na 70-80, a posljednju priliku za eventualni preokret propustila je u pretposljednjoj minuti kada je Željko Šakić promašio slobodno bacanje kod rezultata 85-91 da bi u sljedećoj akciji Bojan Subotić pogodio tricu i tako odveo goste na nedostižnih 85-94.

Scotty Reynolds i Luka Žorić su sa po 17 ubačaja predvodili Cibonu, dok su Suad Šehović i Bojan Subotić postigli po 17 poena za Budućnost.

Cibona je i dalje peta na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 11-10, dok je Budućnost na diobi trećeg mjesta s Cedevitom s omjerom 15-6. Drugi Partizan je na 16-5, a vodeća Crvena zvezda ima omjer 20-1.