5 GODINA, 4 MJESECA Federer osigurao povratak na prvo mjesto

epa06474910 Roger Federer of Switzerland in action against Hyeon Chung of South Korea during the mens semifinal on day twelve of the Australian Open tennis tournament, in Melbourne, Australia, Friday, January 26, 2018.  EPA/JULIAN SMITH

Švicarski tenisač Roger Federer plasmanom u polufinale ATP turnira u Rotterdamu osigurao je povratak na prvo mjesto ATP ljestvice u ponedjeljak nakon pet godina i četiri mjeseca.

Federer je u četvrtfinalu svladao Nizozemca Robina Haasea sa 4-6, 6-1, 6-1. Nakon što je izgubio prvi set, Federer je za samo 45 minuta osvojio preostala dva.

Ovom pobjedom Federer je postavio još nekoliko rekorda u svojoj iznimnoj karijeri. Sa 36 godina i šest mjeseci postao je najstariji igrač u povijesti koji je zasjeo na prvo mjesto ATP ljestvici, dosada je rekord držao Amerikanac Andre Agassi koji je bio “broj 1” u dobi od 33 godine. Također, novi rekord je i 14 godina i dva tjedna koliko je prošlo od njegova prvog dolaska na vrh ATP ljestvice i najnovijeg povratka.

Federer će dodatno povećati i broj tjedana provedenih na prvom mjestu, i dosadašnjih 302 tjedna je rekord.

Sa 20 osvojenih “grand slam” naslova i 30 nastupa u finalima “grand slam” turnira Federer je također rekorder, a u Rotterdamu će se pokušati dodatno približiti 100. tituli u karijeri, zasada ih ima 96.

Sljedeći Federerov suparnik bit će bolji iz ogleda Talijana Andreasa Seppija i Rusa Danila Medvedeva.