Hrvatska nogometna reprezentacija 2016. godinu zaključit će na vodećem mjestu skupine I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Izabranici Ante Čačića večeras su pred praznim maksimirskim tribinama slavili protiv četvrtfinalista ovogodišnjeg Europskog prvenstva Islanda s 2:0. Oba pogotka djelo su Marcela Brozovića, te je oba dao s udaljenosti od oko dvadeset metara.

Ante Čačić odlučio je u startu utakmice prednost dati Mateu Kovačiću ispred Luke Modrića i bila je to dobra odluka. Kovačić je odigrao solidno poluvrijeme, a Modrić je dobio priliku u drugih 45 minuta. Brozović je odigrao fantastičnu utakmicu, kao i islandski vratar Halldorsson, koji je skupio četiri važne obrane. Jedinu mrlju na inače solidnu večer bacio je crveni karton Ivana Perišića u trećoj minuti sudačke nadoknade zbog oštrog starta nad Bjarnassonom.

Prvi pogodak Brozović je postigao u 15. minuti, baš kada je trebalo – jer Hrvatska je u uvodnim minutama utakmice imala dosta pogrešaka. Brozović je odigrao sjajan dupli pas s Rakitićem, a onda je opalio lijevom nogom za vodstvo. Imao je u prvom poluvremenu i Perišić nekoliko sjajnih akcija, ali Hallstrom jr dobro reagirao.

Oslobodili su se malo Islanđani u drugom poluvremenu, počeli opasnije napadati, ali onda je ‘točku na i’ stavio Brozović svojim drugim pogotkom. Primio je loptu na centru igrališta, Kari Arnason se poskliznuo ispred njega, a Brozović ponovno pogadio vrlo efektno za važna tri boda Hrvatske.